obudź UMYSŁ

TRZYSTA SZEśćDZIESIąT PIĘĆ

Styczeń 4, 2016 • By

Możesz zacząć już dzisiaj! Potem tylko musisz wytrwać przez 365 dni. Wszak zależy nam na trwałych zmianach bez efektu jo-jo. Czy jesteś gotowa na podjęcie ogromnych wyrzeczeń? NO-TO-DO-RO-BO-TY-SZE-RE-GO-WY!!!

Czego potrzebujesz do prawdziwego szczęścia? Zapytaj siebie. Rozpoznaj swoje potrzeby i dopiero wówczas ukierunkuj swoją energię potrzebną do spełnienia marzeń. Nawet jeśli przez długie lata ignorowałaś te marzenia to teraz zacznij słuchać co szepce Ci serce. Wszelkie zmiany tak rozpoczynaj… od wsłuchania się w głos swojej duszy.

Zacznij ten nowy rok, nowy rozdział z wiarą i DYSCYPLINĄ. Jakiekolwiek postanowienia zamierzasz realizować w nowym roku, będziesz przede wszystkim potrzebować dyscypliny aby zrealizować cel. Jeśli się łudzisz, że to nie będzie boleć, że jakimś cudem, że mimochodem, że na loterii, że bez wysiłku lub z pomocą wróżki spełnią się Twoje marzenia to gratuluję ułańskiej fantazji!

,,DYSCYPLINA TO UMIEJĘTNOŚĆ ROBIENIA TEGO , CO TRZEBA, KIEDY TRZEBA I BEZ WZGLĘDU NA TO , CZY SIĘ NAM CHCE, CZY NIE.,, – trafnie zauważył amerykański pisarz, Elbert Hubbard

Tak, Szeregowy! Już dziś z własnej woli zaciągnij się do woja! Musisz zaakceptować fakt, że to dyscyplina stanowi klucz, bez którego nie można osiągnąć żadnego trwałego sukcesu. Wreszcie sobie to uświadomiłam. Wreszcie! I Tobie radzę zrobić to samo. To ja jestem odpowiedzialna, tak za swój sukces jak i za… porażkę.

Gdy zaczniesz pracę nad marzeniem będziesz musiała przełamywać własny opór i lenistwo. Będziesz codziennie wychodziła ze strefy komfortu. Będziesz zmuszała się do pozostania na obranej drodze pomimo wszelkich problemów i trudności. A gdy je napotkasz, będziesz musiała przezwyciężyć chęć pójścia na skróty. Nie wolno Ci wyrażać zgody na wyjątkowe sytuacje, które mogą spowodować rozluźnienie dyscypliny, dopóki nowy nawyk, nad którym pracujesz, nie zapuści korzeni. ,,Zmiana,, to proces długotrwały. Zatem pytam Cię, czy jesteś (tu wstaw swoje imię) gotowa na ten maraton?

No, to naprzód Szeregowy! Głowa do góry! Idziesz! Ze śpiewem na ustach… a na pocieszenie pamiętaj, że:

,,ŹRÓDŁEM DYSCYPLINY JEST SZACUNEK DO SAMEGO SIEBIE; JEŻELI POTRAFIMY SOBIE CZEGOŚ ODMÓWIĆ, WZRASTA W NAS RÓWNIEŻ POCZUCIE WŁASNEJ GODNOŚCI,, – tak pięknie o dyscyplinie powiedział teolog, Abraham Joshua Heschel.

Trzymam kciuki za realizację Twoich i moich postanowień. Szczęśliwego Nowego Roku życzę Ci moja Droga! I dziękuję, że odwiedzasz mnie na blogu. A gdybyś jeszcze zdecydowała się do mnie odezwać… to moje marzenie na ten rok ale możesz je spełnić tylko Ty.

IMG_05132