RZECZYPOSPOLITA BABSKA

Witaj na terytorium Rzeczypospolitej Babskiej!

Jesteś w dolinie MARGARET RIVER w Australii Zachodniej. Tylko niewiele zakątków ma tutaj tak zielony pejzaż, zachwycający widokiem lasów eukaliptusowych, baśniowo kolorowych ptaków i skaczących kangurów. Ocieplający wpływ Oceanu Indyjskiego daje łagodne zimy. Ciepłe i suche lata są chłodzone przez wiatr znad wybrzeża o nazwie Fremantle Doctor.

Właśnie to szczególne miejsce wybrałam na lokalizację naszej wyimaginowanej krainy mlekiem i miodem płynącej. Miejsca, do którego możesz zawsze zajrzeć jeśli tylko świat realny rozczaruje Cię, sprawi przykrość czy po prostu zwyczajnie zapragniesz poszukać inspiracji lub zechcesz się oderwać od codzienności, czasem tak dalekiej od wymarzonego ideału.

Tak jak w realu, wszystko co spotykamy podczas życiowej podróży wpływa i kształtuje nas. Może nam pomóc lub zaszkodzić. Ludzie, filmy, muzyka, sztuka, lektura. Trzeba dokonywać słusznych wyborów. Tak i tutaj, w świecie wirtualnym, tworzymy rzeczywistość. Rzeczypospolita Babska to miejsce, w którym znajdziesz pomysły, inspiracje, ciekawostki z obszaru m.in. kultury, urody lub wydarzeń. Wybierajmy to co nas wznosi, podbudowuje, rozwija. Twórzmy miejsca piękne, wspierające, pełne dobrych inspiracji. Budować, tworzyć, rodzić, stwarzać na nowo to są odwieczne kobiece role. Nie odwracajmy się od własnej natury! I jeśli tylko zechcecie dołączyć do mnie możemy wzajemnie wspierać się w tej życiowej podróży.

Oto nasza MISJA :

,,My, Obywatelki Rzeczypospolitej Babskiej, złączone więzami wspólnoty, w celu tworzenia doskonałego społeczeństwa, ugruntowania wzajemnej życzliwości, zapewnienia spokoju wewnętrznego, umożliwienia budowania pięknych charakterów, popierania ogólnego dobra i zagwarantowania prawa do rozwoju dla nas samych i dla naszych potomków, uchwalamy i ustanawiamy niniejszą Misję Rzeczypospolitej Babskiej,,.

Na terytorium Rzeczypospolitej Babskiej, oddaję na chwilę obecną, do Waszej dyspozycji następujące miejsca:

* KINO na obcasach – Kobieta pracująca zasługuje na relaks. Poszukaj inspiracji na dzisiejszy wieczór filmowy.
* KLUB KSIĄŻKI im. Literatury Pięknej – Zobacz co w swojej bibliotece powinna mieć kobieta współczesna.
* KAWIARENKA – Każda słodka Babeczka zasługuje od czasu do czasu na niebo w gębie.
* ALEJA Gwiazd – Spacer tą aleją pod rozgwieżdżonym niebem dobrze Wam zrobi. Na swojej drodze spotkacie inspirujące kobiety i nie tylko, których życie jest godne naśladowania.

1280px-Australia_mapa1

Rozgośćcie się. Rozpakujcie walizki. Mam nadzieję, że zostaniecie tu ze mną na dłużej lub będziecie często wpadać :)

margaretkafe