rozpal SERCE

PAPIER do PAKOWANIA

Listopad 16, 2015 • By

Gdy będziesz przed świętami kupować papier do pakowania prezentów niech Ci przypomną się te słowa. Gdy przy kolacji wigilijnej zerkniesz pod choinkę niech Ci serce powie, że był czas idealny aby otworzyć się na drugiego człowieka. Pomyśleć o tych, którzy są w potrzebie. Osamotnieni, osieroceni, bezdomni, bezrobotni. Dzisiejsza noc jest ciemna, zimna i zła. Potrzeba światła. Potrzeba ciepła i miłości aby zrównoważyć wielkie zło, które dokonało się na naszych oczach kilka dni temu.

,,SĄ DWA SPOSOBY ROZSIEWANIA ŚWIATŁA – BYĆ ŚWIECĄ LUB ZWIERCIADŁEM, KTÓRE JE ODBIJA,, – to słowa Edith Wharton, amerykańskiej pisarki, która większość swego życia spędziła we Francji.

Nie mieczem chcę walczyć. Nie zaciągnę się do wojska. Nie taka jest rola moja. Nie muszę milczeć. Nie jestem bezsilna. Mogę walczyć w kręgu własnych możliwości. Mogę zrobić coś więcej niż trójkolorowy filtr na zdjęciu profilowym. Przed nami szczególny okres roku. Czas Adwentu. Czas oczekiwania. Oczekiwania na pokój, radość, miłość. Sprawiając radość drugiemu człowiekowi tak naprawdę dajemy sami sobie upominek. Pomyśl, jak pięknie byłoby spełnić marzenie dziecka z domu dziecka albo dać odrobinę otuchy samotnej matce czy matce pochylonej nad łóżeczkiem szpitalnym.

Nie godzisz się na zło? To podziel się światłem i dobrem, które mieszkają w Tobie. Naszym powołaniem jest pomóc światłu rozprzestrzeniać się. Masz w sobie wiele Darów, którymi możesz obdarować nie tylko swoich najbliższych. Dar Uwagi. Dar Empatii. Dar Twego Czasu. Dar Modlitwy. Dar Uśmiechu. Dar Cierpliwości. Dar Wybaczenia. Dar Porozumienia. Dar Finansowy, który umyślnie wymieniłam na końcu gdyż najłatwiej jest pójść do sklepu i kupić coś, i mieć to z głowy. Lecz darować siebie. Darować z serca. To jest Prawdziwy Dar!

Jest wiele AKCJI BOŻONARODZENIOWYCH, do których możesz się przyłączyć. Ja wybrałam. Ty też jeszcze zdążysz:

* PRZYTUL MAMĘ – duchowa opieka nad matką z Domu Samotnej Matki.
* LIST DO ŚW.MIKOŁAJA – jesteś św. Mikołajem dla jednego konkretnego dziecka przebywającego w rodzinie zastępczej.
* FUNDACJA „NASZE DZIECI” – pomoc dzieciom dotkniętym chorobą nowotworową (dodatkowy link tutaj).
* SZLACHETNA PACZKA– ogólnopolski projekt pomocy rodzinom znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.
* WIGILIJNE DZIEŁO POMOCY DZIECIOM
* wystarczy poszukać w internecie lub po prostu rozejrzeć się wokół siebie… dla chcącego…

Wybierz dar, którym chciałabyś się podzielić. Zapakuj go w życzliwość. Jeszcze tylko kokardka utkana z uśmiechu. I voilá! Wyślij swój podarunek w świat.

IMG_97001