obudź UMYSŁ

Leniwa NIEDZIELA

Październik 18, 2015 • By

Leniwe to mogą być pierogi. A Ty pomyśl, jak dni, miesiące, lata uciekają. Jak nie możesz ich zatrzymać. Wiem, jak to jest kiedy potrzeby innych są na pierwszym miejscu. Wiem, jak to jest kiedy trudno wygospodarować choćby pół godzinki dla siebie. Spójrz dziś na swoje życie.

Co powinnyśmy robić w niedzielę?

Zawsze uważałam, że jaka niedziela, taki cały tydzień. Co robić w dzień stworzony do odpoczynku? Jak spożytkować królową wszystkich dni? Odpowiedź jest nadzwyczaj prosta. Wszystko na co masz ochotę, a w szczególności:

* na objawienia
* na pamięć
* na podziękowania
* na coś co odnawia
* na coś co odmładza
* na coś co wycisza
* na coś co rozwija

Przeznacz ten dzień na robienie czegoś co podnosi Cię na duchu, co sprawia Ci radość, zainspiruje do przeżywania nowego tygodnia. Rób coś, co uwolni Twoje prawdziwe pragnienia. Wszystko może Cię zainspirować, jeśli tylko otworzysz się na życie.

,,NIEDZIELA JEST JASNOZŁOTYM, BROKATOWYM ORNAMENTEM NA STOSIE BIAŁYCH, MUŚLINOWYCH DNI TYGODNIA,, – Yoshiko Uchida / pisarka

Możesz szukać natchnienia wszędzie. Na spacerze, w kościele ale też na własnej kanapie otoczona poduchami, przy lekturze czegoś inspirującego , pożytecznego czy uduchowionego. Przygotuj swoją pokrzepiającą tacę: podwieczorek i ulubioną herbatkę. Zapal świece. Zamknij oczy. Uspokój oddech. Przywołaj natchnienie i oddaj się tej błogosławionej chwili. Tylko Twojej chwili.

Pomyśl nad swoim życiem. Co mogłabyś w nim zrobić dla siebie? Masz możliwość wpływania na to kim chcesz być. Ale najpierw musisz poznać odpowiedź na to pytanie: KIM CHCĘ BYĆ? Zrób listę cech charakteru, które podziwiasz u innych. Niech to będzie dwanaście cech, po jednej na każdy miesiąc roku. W bieżącym miesiącu zacznij od pierwszej cechy – najważniejszej dla Ciebie. Pracuj nad sobą w obrębie tej cechy. W następnym miesiącu dołóż pracę nad kolejną cechą, i tak przez dwanaście miesięcy. Co miesiąc dokładaj pracę nad kolejną cechą. Kim będziesz za rok?

Ot i była sobie leniwa niedziela :) Dobrego wieczoru Kobietki!

W szczególności pozdrawiam Panie, które nie tylko muszą dbać o swoje kochane dzieciaczki, stęsknionych mężów, nie tylko muszą wyprowadzać czworonożnego pupila ale też znalazły jeszcze czas i ambicje i rozpoczęły studia zaoczne. Chapeau bas! i trzymam kciuki za wytrwałość. A w nadchodzącym tygodniu pamiętajcie o tym by:

???????????????????????????????