otwórz DUSZĘ

BLOGI ROZKWITNĄ POINSECJĄ

Grudzień 17, 2015 • By

W przedświątecznym zamieszaniu trudno znaleźć czas na przygotowanie skomplikowanych dekoracji. Ale to nie jest powód do zmartwień. Zachwyć swoich gości zgromadzonych wokół stołu wigilijnego. Przygotuj prostą dekorację z kwiatami poinsecji w roli głównej. Zobacz jak wspaniale się prezentuje.

Poinsecja już dawno podbiła nasze polskie domy i serca. Corocznie zachwyca nas swymi spektakularnymi kwiatami. Wystarczy kilka elementów i już możemy uczcić święta imponującą dekoracją na naszym stole.

DEKORACJA Z POINSECJĄ:

* 3 mini poinsecje w doniczkach
* kilka zielonych gałązek jodły
* sznur lampek LED na baterie
* kilka bombek z wstążeczkami
* szyszki

IMG_01491

Dekoracja powstała w związku z akcją ,,BLOGI ROZKWITNĄ POINSECJĄ,, organizowaną przez Kasię Ogórek z bloga twojediy.pl. Jeśli jesteś jeszcze na etapie poszukiwania inspiracji na tegoroczne dekoracje bożonarodzeniowe to szybciutko pędź do niej na bloga bo tam czeka na Ciebie kopalnia x-masowych pomysłów. Bo muszę Ci powiedzieć, że Kaśka to jest królowa ,,Zrób to sam,,. Taka druga Martha Stewart!

Ja podrzucam pomysł na świąteczne potpourri, którym jest susz na kompot wigilijny. Cała ja :) Prosto i naturalnie. Takie dekoracje przemawiają do mojego skomplikowanego babskiego serca. I tak przy okazji słów kilka na temat komplikowania sobie życia chciałam Ci dzisiaj rzec.

Uświadom sobie, że nie zrobisz wszystkiego. Weź wyluzuj zawczasu! W tym roku nie bądź sfrustrowana, rozszalała, roztargana, rozbiegana, ze świątecznym obłędem w oczach. Siednij se Kobieto! Popatrz na swoją perfekcyjnie nierealną listę rzeczy do zrobienia i uświadom sobie, że poprzednie święta nie były takie jak sobie zaplanowałaś ponieważ próbowałaś zrobić za dużo naraz.

Nie popełniaj w tym roku tego samego błędu. Za chwilę zaczniesz warczeć na wszystkich wokół. Gniewać się, krzyczeć, popędzać, poganiać i jeszcze tylko bata nie ma. Szybki i śniegu z resztą też ;) Weź tą listę i wykreśl z niej wszystkie rzeczy, których szczerze nie cierpisz. Zrób to. Założę się, że Twój świat z tego powodu się nie zawali a i najbliżsi częściej zobaczą na Twojej buzi uśmiech. Zrozum, staram się przywrócić Ci zdrowy rozsądek zanim padniesz z wycieńczenia.

???????????????????????????????

Przypomnij sobie znaczenie nadchodzących świąt, odzyskaj spokój i…

* Idź z dziećmi na spacer lub na roraty.
* Porozkoszuj się słodkim smakiem grzanego wina.
* Przeciągnij się.
* Zachwyć się na nowo polskimi a nie amerykańskimi kolędami.
* Podjadaj śliwki w czekoladzie albo pierniczki, choć nie (!) mandarynki będą lepszym pomysłem.
* Zrób rodzinną sesję zdjęciową. Wskoczcie w ubranka w świątecznych barwach. Wykorzystajcie świąteczne ozdoby, lampki LED, pierniczki i wszystko co Wam podpowie wyobraźnia i cykajcie fotki. A potem wyślijcie znajomym świątecznego MMS`a lub e`mail.
* Uczyńcie z dekorowania domu rodzinne zajęcie.

Cieszmy się Drogie Panie nadchodzącymi świętami!

jo